| JustaLittle a întrebat:

Daca dau la stiinte umane, pot sa fac dupa aceea facultatea de psihologie sau academia de politie? Eu as vrea sa profesez in Serviciul Roman de Informatii. Ce liceu/facultate trebuie sa fac pentru a ajunge acolo? Si ce sunt pentru fete acolo?
P.S Daca vrei sa spui ca fetele n-au ce cauta acolo sau chestii de genu, mai bine nu raspunde :l

2 răspunsuri:
| Antisistem11 a răspuns:

S.r.i are analisti foarte bune de intelligence care sunt fete deci clar cei care spun asta nu cunosc informatii din interiorul acestei structuri. ca sa ajungi la s.r.i eu cred ca trebuie sa faci acaddemia nationala de informatii.

| SkyGuy a răspuns:

In mod normal poti sa te duci la ce facultate vrei atata timp cat inveti ceea ce iti cere facultatea respectiva, dar te va ajuta mai mult partea de uman pentru psihologie, iar la poti te poti duce, necontand liceul terminat, depinde doar probele pe care le dai. Iar la SRI nu vreau sa iti tai elanul, iti spun doar ce s-a intamplat in ultimii ani. S-a intrat mai mult pe pile, dar nu iti strica inca o experienta asa ca incearca. Nu ai nimic de pierdut chiar daca pici, orice experienta este folositoare in viata.