| CARDHU a întrebat:

Ofer funda celui care raspunde la aceasta intrebare :
De ce S.R.I ( Serviciul Roman de Informatii ) are academia sa iar S.I.E ( Serviciul de Informatii Externe ) nu are academia sa?

2 răspunsuri:
| Mozurov a răspuns:

S.I.E recruteaza doar pe baza de interviu din cate am inteles.Ei cauta oameni care au anumite calitati, iar daca ai lucra la SIE absolut nimeni (in afara de sotia ta) nu ar trebui sa stie acest lucru. Daca SIE ar avea academie si tu te-ai duce acolo, nu crezi ca multa lume s-ar intreba unde esti? Diferenta este de nivelul de secretizare si de selectare de personal.

| CARDHU explică (pentru Mozurov):

Nu ai raspuns integral trebuie sa dai raspunsul de ce SRI are si SIE nu are + argumente!