| ClaudiuMadalin1999 a întrebat:

Daca intru in preaviz mai pot sa imi iau concediu?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, daca intri in preaviz nu mai beneficiezi de nimic, dar concediul iti va fi platit.

| JicaContra a răspuns (pentru Violleta2022):

Exact asta voiam sa zic si eu, are dreptul sa fie platita pentru zilele de concediu nefolosite!

3 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Nu! Din pacate.

| AlisXc a răspuns:

Nup, preavizul înseamnă perioada determinata până la desfacerea contractului de munca. Doar in cazuri excepționale se poate prelungi din cauza concediului, gen te lovește mașină și ești în stare gravă la spital. In orice caz nu poți să îți bagi preaviz și să îți iei concediu iar apoi sa aștepți acasă sa se desfacă contractul de munca, bine poți dar o sa fi concediat iar atunci preavizul e nul și nu mai primește salariu pe luna de preaviz.