| Samyyyyy a întrebat:

Daca ramai corigent in clasa a 8 si nu nu intri in examen poti merge la un liceu cu plata?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Dupa ce dai corigentele, da.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intri in examen, nu faci nimic, iei 1 din oficiu și poarta ți-e deschisă și la liceu privat și la altele (că mai sunt d-ăstea de mare valoare)

| ReddY25 a răspuns:

Tre sa dai mai intai corigentele dupa examenul de capacitate(evaluarea nationala) iar ultimul hop admiterea la liceu

| Mosotti a răspuns (pentru ReddY25):

Pai daca ai corigente nu mai dai capacitatea! Aia e.
Capacitatea se da daca ai finalizat cu bine clasa 8-a, nu altfel.
Capacitatea e admiterea la liceu.

| blackann a răspuns:

Daca nu dai examenul cum ai vrea sa mergi la liceu? Daca NU intri in examen, mai ales?

Lipsa creier. Inteleg si de unde a venit intrebarea.

| Mosotti a răspuns (pentru blackann):

Stiu ce vrea sa zica, vrea sa zica ca poate privatii care au interes sa ia bani, n-ar mai tine cont de corigentele din generala. A pus o intrebare buna.

Ca nu intamplator a spus de liceu privat. Evident ca nu se prea poate ca nu stiu daca merge sa sara peste corigente si sa-l inscrie pur si simplu, ca daca ar fi dupa ei, ar face-o fara probleme, dar nu stiu daca legal nu ar avea probleme.

De ex am pe cineva care nu s-a inscris la timp la master, a venit apoi, si decanul l-a bagat ocolind examenul, la privat.
Desi in mod normal nu avea voie sa-l mai inscrie dupa perioada de inscrieri, cu atat mai mult sa sara peste examen.

| IceRope a răspuns:

Absolut, nu.

| NuCitescNotificari a răspuns:

Corigent e cam mult, poate ai vrut sa zici repetent

| bbb0 a răspuns:

Nu