| yooleonard a întrebat:

Daca sunt in Colegiul Militar si sunt obligat sa urmez o cariera in militarie, dupa absolvirea liceului pot intra la Acdemia de Agenti de Politie VAsile Lascar fara a mai da probele acelea?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti obligat sa urmezi o cariera militara dar trebuie sa dai admiterea la scoala de agenti.

| yooleonard explică (pentru Ioandelasal):

Da,si daca eu am urmat liceul militar nu cel civil, nu pot intra mai usor, adica sa nu mai dau probele fizice si scrise.Nu am si eu un "avantaj" in privinta asta?

| Ioandelasal a răspuns (pentru yooleonard):

Nu, este obligatoriu pentru toti examenul de admitere. Si, de altfel, cele doua scoli fac parte din ministere diferite.

| yooleonard explică (pentru Ioandelasal):

Pentru cine nu este obligatoriu examenul de admitere? Si apoi iti dau FUNDA!

| Ioandelasal a răspuns (pentru yooleonard):

Nu mi-ai citit atent raspunsul. Primul NU este raspunsul la faptul ca ai avea avantaj cu liceul militar.
Examenul de admitere este obligatoriu pentru toti, asa cum ti-am spus si in primul raspuns.

6 răspunsuri:
| Ceriik a răspuns:

Da,clar

Răspuns utilizator avertizat