| sarahh88 a întrebat:

Daca te înscrii la doua facultăți cum dai sesiunile la ambele? Adică ce faci in cazul in care ți se suprapun doua examene?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Va trebui sa te descurci cum poti. Tu ai ales asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai cum sa te inscrii la 2 facultati si nici cum sa le frecventezi in acelasi timp, ori sa dai examene suprapuse.
Intrebarea ta oricum nu face nici un sens, fiindca nu ai de ce sa faci 1 facultate inutila, doar ca sa o faci pe a doua si sa o profesezi.
Alegi de la inceput facultatea care vrei sa o transformi in profesie si te tii de ea, ca nu-i ca la scoala generala sa te treaca profesorii, daca nu pui mana serios sa-ti iei examenele, sa megi la cursuri sau sa-ti iei licenta, la terminarea facultatii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu aprobarea profesorului reprogramezi unul din examene.

| Frank51 a răspuns:

Dacă se suprapun 2 examene este riscul pe care ți-l asumi, dar să nu uităm că tot studenții aleg ziua și ora fiecărui examen, și că se poate stabilii în funcție de alte examene.

| J0B0MAT a răspuns:

Jassmina aberează. Poţi da liniştită. Dacă se suprapun examenele, poate sunt la ore diferite sau dacă le explici profesorilor, poate îţi vor permite să vii mai târziu sau să dai în altă zi cu altă grupă. Dacă chiar nu există nicio variantă, îţi alegi la care mergi, la care eşti mai pregătită, iar pe celălalt îl laşi în restanţă. Ştiu destule persoane care au făcut două facultăţi în acelaşi timp şi au fost ok.

| Brizbriz a răspuns:

Daca nu ai alta solutie, vorbesti cu profesorul sa dai in alta zi, nu vrea, te duci la profesorul de la cealalta facultate

in cel mai rau caz, dai in restanta, dar nu cred DELOC ca te lasa sa ajungi la solutia asta, nu intr-o facultate in care NU e bataie de joc

| Nirvanaaa a răspuns:

Eventual poate vrea profesorul sa săi cu alta serie. Sau varianta neplăcuta ar fi unul pe toamna și unul acum. Depinde și cât de înțelegători sunt profesorii.

| Aditu94 a răspuns:

Daca examenele se supraun in aceeasi zi dar la ore diferite.le poti sustine.dar daca e in aceeasi zi si aceeasi ora, mergi la o parte de examene in momentul curent si pentru restanta la restul in toamna.