| Cristian226 a întrebat:

Dacă ma înscriu la doua facultăți și sunt admis la ambele și vreau sa rămân la una din ele cum procedez? Adică dacă aflu ca am fost acceptat la ambele iar eu vreau sa îmi anulez locul dintr-una din ele.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O alegi pe cea la care crezi ca vei avea rezultate mai bune.

| Furnicuta000 a răspuns:

Te asiguri ca iti duci diploma de bac si foaia matricola la cea pe care o alegi, iar la cea la care vrei sa renunti faci cerere sa iti retragi dosarul. Dar pe scurt nu iti confirmi locul si gata

| christall a răspuns:

Iti retragi dosarul de la una din ele.

| nashu40 a răspuns:

TRebuie sa mergi la ambele, cat mai repede. La cea care vrei sa ramai mergi ca sa iti confirmi locul ( e mai bine sa o faci prin prezenta fizica decat on-line), iar la cealalta, la care vrei sa renunti trebuie sa mergi si sa spui oficial ca renunti, printr-o cerere tip, la secretariat.
Bafta!