| anonim_4396 a întrebat:

De la Liceul Pedagogic Carmen Sylva,Timisoara-profil teologie Ortodoxa, pot deveni preot? nu vreau profesor!

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Nu poti deveni preot fara facultatea de teologie si fara sa fii apoi hirotonisit preot. Dar e un inceput.

| mixxjim a răspuns:

Nu poti deveni preot, este pentru cadre didactice, profesori care predau religia. Au explicatii pe site-ul liceului, poti sa vezi detalii aici http://www.liceulpedagogic-tm.ro/......odoxa.html

| m00n a răspuns:

Pai faci liceul, apoi faci fac de teologie.