| pysycutzamea a întrebat:

De pe a 9-a vreau sa merg la mate-info intensiv Info, dar după liceu nu stiu ce sa devin. Va rog frumos dati-mi sugestii!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai ai mult pana atunci, ai timp sa te hotarasti, oricum mate info iti deschide multe drumuri

| KiraXander a răspuns:

Programator de calculatoare sau web designer (aici trebuie sa te sti in photoshop si alte programe de editat) sau game tester (ceea ce as vrea eu sa devin) sau informatician etc
Dar partea proasta este ca iti trebuie multa matematica si asta din aia avansata nu ca la alte clase, ceea ce nu te va ajuta prea mult in cariera daca vrei sa mergi pe calculatoare