| JustAKid_1316 a întrebat:

Deci vreau sa ajung undeva la FBI sau politia USA(vreau sa locuiesc acolo), ce ar trebui sa fac...adica ce universitate sau academie de acolo... dupa terminarea liceului?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este destul sa locuiesti acolo, trebuie sa ai si cetatenia americana. FBI are o academie, la fel sunt si scoli de politie. Trebuie sa stii ca acolo politia este structurata pe trei nivele independente - federala, statala si locala, fiecare cu atributii proprii. Numai bine!

5 răspunsuri:
| Magdaa_9339 a răspuns:

Eu nu inteleg de ce trebuie sa fim ironici marianraz23.
Mi se pare normal ca un om sa visezewinking E treaba lui nu crezi?winking
A cerut si el o parere.Eu te admir sa stii.
Si eu mi-am dorit candva sa ajung la CIA sau FBI.
Bafta; x

| MeGustaaa a răspuns:

Trebuie sa pleci in usa cand termini liceul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti doar un copil, dupa cum zice si numele. daca nu ai o ambitie de fier nu ai cum sa reusesti, nu conteaza la ce aspiri.in plus, este foarte greu sa ajungi in sua in primul rand, daca n-ai rude acolo.doar nu o sa se mute toata familia cu tine? eu cred ca e prea mult pentru tara asta mica in care ne aflam.

| Aylee a răspuns:

Vise copile. Acolo iti trebuie cunostinte foarte multe, eram si eu visator, dar cand am vazut ce iti cer, m-am lasat.

| marianraz23 a răspuns:

Si eu vreau sa ajung presedintele USA dar intai astept sa-mi iasa cetatenia...