| unik8 a întrebat:

Doresc sa plec cu Trading jobs 2000 Timisoara in Germania ca muncitor necalificat in abator.La depunerea dosarului de mediere cer 200 ron iar diferenta pana la 300 euro se achita la semnarea contractului. Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba daca nu vei fi aprobat vei primi banii inapoi daca da cat diei sau toti. Daca ai garantia ca ii primesti du-te daca nu atunci nu te du. Afla daca agentia este credibila sau doar excroci.

19 răspunsuri:
| sandulache a răspuns:

Buna.
Eu te sfatuesc sa mergi sa intrebi un avocat ca el stie mai bine drepturile si sa nu fi furat sau abandonat prin germania, du-te la un avocat si il intrebi sai vezi ce iti spune, bafat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e bine asa platesti cand iti vine contractu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteti nesimtiti dc mi a ti sters comentariu lasati ce va convenie voua?/? e o firma fantoma nu va sfatuiesc sa plecati cu ea.sau daca vreti sa plecati nu mai platiti comisionu decat atunci cand o sa aveti o luna lucrata acolo unde o sa plecati numai atunci sa platiti comisionul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteti nesimtiti dc mi a ti sters comentariu lasati ce va convenie voua ?/?e o firma fantoma nu va sfatuiesc sa plecati cu ea.sau daca vreti sa plecati nu mai platiti comisionu decat atunci cand o sa aveti o luna lucrata acolo unde o sa plecati numai atunci sa platiti comisionul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt adevaratu CHISS REMUS intr-adevar am fost plecat de doua ori cu firma asta in Cehia si Spania.In cehia nu a fost specialitatea mea a fost o incurcatura si am venit acasa.In Spania nu am avut de munca datoriita conditiilor meto si a angajatorului.Si dezmint tot ce zice individu "Remus" ...Va multumesc pentru intelegere...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu cumva sa faci greseala asta.asta este o hoata in toata regula.am patit-o si eu firma asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As dori sa merg si ieu, nr de cell este o724709612, va rog sa ma contactatii daca cunoastetii acceasta firma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa plece dna vasilica la produs si aia patata sunt destui negri care vor sa culce cu babe urate si le mai si plateste sa nu mai insele lumea excroacelor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faceti cea mai mare prostie...]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai eu nu stiu ce sa zic si eu ar trebuie sa plec cu ei in 5 zile dar nsuh daca e teapa sau nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt R.ion si le-am platit 200 ron in luna octombrie anul trecut si in febroarie eram tot in tara dar am plecat cu un baiat Alexandru in anglia la liverpool muncesc in port castig 80 lire/zi muncesc 9 ore/zi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma numesc Bobes Constantin, am 35 de ani si sunt din Timisoara. Am avut un contract cu aceasta firma in Italia si apoi Spania. Am ramas uimit la citirea comentarilor de mai jos. In primul rand notiunea de "tapa" e atasata firmei Trading Jobs intr-un mod absurd de niste oameni care inca nu si-au dat seama pe ce Pamant traiesc. Oamenii acestia nu vand vise, ci iti ofera un loc de MUNCA, cuvant scris cu majuscule pentru a reliefa exact motivul nemultumirilor. Daca citesti cometarile rautacioase, abusrde si chiar triviale o sa iti dai seama de tipologia omului care le-a scris si de la sine se intelege motivul pentru care a facut-o. Eu sunt somer in Romania, am plecat ca si sofer pe TIR, timp de 2 ani si sincer sunt multumit. Nu m-am asteptat niciodata sa fiu cazat la Hilton, dar nici pe pat sustinut de lazi de bere nu am dormit. Autocontrolul vine din educatie pe care evident acesti oameni nu o au. Nimeni in ziua de azi nu iti da "teapa" pentru 200 RON, si nimeni nu te trimite in Cehia respectiv Spania ca sa ai de unde sa te intorci. Logic nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Catre Bobes Constantin
Cred ca tu ai fost un norocos printre miile de ghinionisti care au plecat cu gandul sa munceasca in Spania prin aceasta firma, si asa cum au mers incolo asa s-au si intors innapoi. De aceea vreau sa subliniez si eu faptul ca aceasta firma este una "fantoma" in sensul ca exista intr-adevar si la Brasov, si la Pitesti, si la Timisoara, insa oriunde va trimite va da TEAPA de va ustura curu'. Contractele care vi le intocmesc sunt FALSA, iar ofertele sunt inventate pentru a lua banii de pe oameni.Va spun toate aceste lucruri din proprie experienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o mare teapa! A plecat un var in Spania cu ei si vai mama lui. Sunt in cardasie cu SMART JOBS ANDYO din Pitesti alti nemernici care pun tepe la greu. La aceasta data au dosare cat capul pentru trafic de persoane.
NU PLECA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai pe fundul tau o firma serioasa nu-ti ia bani cauta in alta parte

| johnny28g a răspuns:

Aveti grija cu firma asta, sunt niste SARLATANI si niste TICALOSI. Eu am platit 200 de ron la depunerea dosarului si restul am platit cand mi-au gasit de munca adica 300 euro. In afara de asta am cumparat biletele de avion. Am fost trimis in Irlanda unde de fapt nu ne astepta nimeni, am stat in aieroport si nici nu avea compania nevoie de noi. D-na Sos de la Brasov colaboreaza cu o firma din tulcea care este condusa de Doru. Sotia mea a sunat in ambele locuri sa le ceara explicatie si ca raspuns a primit: "asta nici nu este mult, alti au cheltuit si mai mult" Adica la o suma totala de 600 euro pentru ei era nimic. Sunt niste escroci si niste sarlatani. Aveti grija cu ei. Daca aveti intrebari o sa va trimit si adresa mea de mail. Bafta.

| remus_4465 a răspuns:

Am fost plecat cu firma asta de doua ori odata in cehia si a doua oara in spania si mi am luat teapa.nu fa sfatuiesc sa plecati cu firma asta ca sunt niste escrocii mizerabili fara scrupule sunt niste intermediarii iau de pe net din strainatate locurile de munca si tapesc oamenii.Soos Vasilica patroana secretara Andreea si o baba (mumia)astea sunt la la Brasov si ai sediu si in Timisoara acolo sunt alti hotii (ghertoi)care tapesc lumea.eu va sfatuiesc sa nu plecati cu firma asta ca sunt niste escrocii ordinarii nu au mila ca ai familie copii acasa acolo unde zic ei ca o sa lucrezi o sa fi mai rau ca un sclav.pentru contact va las nr.meu 0744776093...astept tel daca vreti sa aflati mai multe si o sa va ingrozitii.bafta si sanatate

| remus_4465 a răspuns:

Am fost plecat cu firma asta de doua ori odata in cehia si a doua oara in spania si mi am luat teapa.nu va sfatuiesc sa plecati cu firma asta ca sunt niste escrocii mizerabili fara scrupule sunt niste intermediarii iau de pe net din strainatate locurile de munca si tapesc oamenii.Soos Vasilica patroana secretara Andreea si o baba (mumia)astea sunt la la Brasov si au sediu si in Timisoara acolo sunt alti hotii (ghertoi)care tapesc lumea.eu va sfatuiesc sa nu plecati cu firma asta ca sunt niste escrocii ordinarii nu au mila ca ai familie copii acasa acolo unde zic ei ca o sa lucrezi o sa fi mai rau ca un sclav.pentru contact va las nr.meu 0744776093...astept tel daca vreti sa aflati mai multe si o sa va ingrozitii.bafta si sanatate

| cris_7714 a răspuns:

Administratora SOOS VASILICA de la Trading Jobs a deschis alta firma PROFIJOBS in mai sau iunie 2010 care continua sa dea tepe la oameni de buna cuviinta care cauta de lucru. Asadar feriti-va de PROFIJOBS cu sediul in Timis si punct de lucru in Brasov ESTE TEAPA