| GabrielStefan a întrebat:

Este adevarat ca Traian Basescu demisioneaza? Daca da cand?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

"În cazul în care veţi accepta revizuirea Constituţiei aşa cum ea a fost cerută prin referendumul din noiembrie 2009, dar şi propunerea mea de reducere a mandatului preşedintelui la 4 ani, vă garantez că în timp util voi demisiona din funcţia de preşedinte al României, astfel încât alegerile legislative din noiembrie 2012 să se desfăşoare simultan cu alegerile prezidenţiale."

Sursa: http://www.agendadeiasi.ro/......tutia.html

| GabrielStefan explică (pentru evenso):

Si demisioneaza? s-a acceptat revizuirea Constitutiei?

| evenso a răspuns (pentru GabrielStefan):

Nu.

4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cum poti sa crezi?,, În cazul în care veţi accepta revizuirea Constituţiei aşa cum ea a fost cerută prin referendumul din noiembrie 2009, dar şi propunerea mea de reducere a mandatului preşedintelui la 4 ani, vă garantez că în timp util voi demisiona din funcţia de preşedinte al României, astfel încât alegerile legislative din noiembrie 2012 să se desfăşoare simultan cu alegerile prezidenţiale.,,