| Rowanna09 a întrebat:

Este cineva la facultatea de design vestimentar(bucuresti)big grin? vreau si eu detalii : examenele cum se dau, media cu care se intra, materile, profesori.(nu prea am talent la desen da imi place sa creez rochii, am diverse rochii facute din imaginatia meabig grin)

1 răspuns:
| mihaela0502 a răspuns:

Nu conteaza meria de bac. se da 2 probe. prima nu o mai stiu dar a 2 e sa ai minim 20 de lucrari ff bune. se face pregatire in vara. te costa cam 5 mil, o luna se tine. ai si camin daca vrei, inca 5 mil. poti sa iti faci diploma atunci in vara si sa mai vb cu profi care sunt de treaba. sunt vreo 20 de locuri la buget si 20 la taxa (40 de mil) concurenta e fff mare. vreo cel putin 10 pe loc bafta!