| Senorita2000 a întrebat:

Este greu sa canti la chitara?

Răspuns Câştigător
| dyonline88 a răspuns:

Nu e greu.trebuie sa iti placa

10 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Daca ar fi usor ar canta toata lumea!
daca ai ureche muzicala, un pic de talent si perseverenta poti sa incerci.
trebuie insa sa-ti si placa si sa exersezi cat mai mult.
succes!

| KellyGreen a răspuns:

Ma foatre greu nu e dar tb sa iti placa si sa ai niste talent.

Răspuns utilizator avertizat
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Cei care stiu sa cante o sa zica ca nu. Iar cei care nu stiu or sa zica ca da laughing

| SentimenteColorate a răspuns:

Nu dar trebuie sa te obisnuieste cu cordurile:

| ands a răspuns:

Nu cred ca intreaba daca e greu in sensul de compozitie sau ureche muzicala. Eu cred ca am ureche muzicala si imi doresc tare mult, dar oare sunt chiar asa de "praf" incat de 15 ani sa nu fi priceput cum se tin degetele sau cand sa le schimb? Eu cred ca e greu. Unchiul meu s-a chinuit sa ma invete si am renuntatlaughing Mai bine raman cu vocea si il pun pe el sa ma acompanieze:pe
P.S. Nici tutorialele de pe utube nu m-au ajutathee hee...dar ti le recomandhappy

| DodoDodo a răspuns:

Daca vrei sa devi un chitarist bun, cunoscut si din astea...nu va fi asa usor sa le ti minte, dar cel mai important trebuie sa-ti placa, pentru ca altfel nu poti sa inveti, adica nu o sa-ti mearga cu chitarawinking

| becaaaaaaaaa a răspuns:

Este usor dar trebuiee sa ti placa si sa ai putina ureche muzicala

| Everdream94 a răspuns:

Nu este foarte greu. eu cant de foarte putin timp. merge mai incet la acorduri.nu m-am obisnuit sa le schimb repede + ma dor degetele. trebuie sa iti placa. sa ai foarte multa rabdare, asa incat sa nu arunci chitara cat colo cand vei vedea ca nu iti iese ceva la a 10-a incercare. baby steps!

| xXxaDrianaxXx a răspuns:

E un pic greu, dar rezultatul va fi pe măsura aşteătărilor dacă munceşti