| Sconcsiş a întrebat:

E greu sa inveti sa canti la chitara?
Cum e?

Răspuns Câştigător
| Laminin a răspuns:

Hei!
Eu cant la chitara de ceva timp si acum mi se pare amuzant cat incercam la inceput sa imi iasa acordurile si ritmurile. Tin minte ca la prima lectie de practica mi s-au umflat degetele. mi s-au inrosit.am ajuns acasa si mi-am pus gheata laughing ca nu puteam sa apas pe corzi.
Dar cu timpul m-am obisnuit si mi se pare deja usor. Dar si acum daca o sa invat o chestie noua, un ritm sau orice altceva. o sa mi se para greu, iar cu timpul, cand voi reusi, ma voi gandi "oau, cat de greu putea fi sa-mi iasa!?"
La inceput este greu, dar daca vrei, vei reusi!
Gbu :]

9 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Orice lucru este greu la inceput! :. pana si sa inveti sa joci fifa e greu la inceput rolling on the floor... dar daca ai talent si iti doresti cu adevarat sa inveti un lucru o sa vezi ca o sa inteveti cu timpul!

| adriangabor92 a răspuns:

Nu

| Jadis a răspuns:

Cat de greu poate fi?

| OfficialFallingStar a răspuns:

Pai pentru tine o sa fie greu, daca nu nu stii nici macar sa scrii cuvantul. Se scrie ''chitara'', nu ''ghitara'', repeta cls a 2-a poate mai inveti si u ceva nou. laughing

| RockLegend a răspuns:

Buna, vad ca ai dat fundita la work4him dar hai ca iti raspund. Deci eu sunt chitarist foarte bun as putea spune (scuze ca ma laud big grin) in clasa a 5-a si acum sunt in a 6-a si am dat o gramada de concerte si toate au avut succes. si mie mi s-au umflat degetele si alea... mi s-au format muschii. desteritatea. ma rog in concluzie daca iti place e chiar usor ( mie imi place si studiez in fiecare zi) asa ca dupa mine oricine poate canta la chitara

| AnToOniiia a răspuns:

La ghitara poate, dar la chitara nu e. De fapt depinde de tine(daca prinzi repede) laughingwinking

| cosmin0116 a răspuns:

Drpinde, trebuie sa vezi suneteler si le schimbi pe unele sau pe tote chiar e greu pana inveti

| deid a răspuns:

Nu-i asa de greu. Doar la inceput la primele lectii pana inveti toate notele alea etc etc. dar daca chiar vrei, reusesti. nu ca minelaughing 3 luni si gata.smug

| miyako a răspuns:

Iti spun sincer! e chiar foarte distractiv! Tata canta la chitara (are si acustica si electrica) si se aude foarte bine! eu unul cant la pian
! dar am incercat si la chitara si acum stiu cat de cat! RetiNe:orice lucru e greu la inceput!