| Kawaii666Nezumi a întrebat:

Este Universitatea POLITEHNICA din București (FIM) recunoscuta international? (specific in Franta)

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Da, fixhee hee
Fără experiență și echivalarea studiilor, nu te baga nimeni in seama.

| zilog a răspuns:

NU FRATELE MEU!
Eu sunt in aglia am diploma dar fac ceva pe ea de diploma pentru ca degeaba este rescunoscuta pentru ca astia te mai pun sa mai faci inca o data scoala
si ti-o ia asa ca si cand asta ar fi hobiul tau

da ne bucuram ca tu ai hobiul sa fii automatist industrial

acum hai sa vedem daca iei examenul
si te pune sa faci ECS
CSCS
si alte cursuri si scoli ca sa dovedesti ca stii meserie
pentru ca ROMANIA NU FACE PARTE DIN TARILE
JTI
asa ca daca tu ai invatat intr-o tara care nu este JTI
atunci inseamna ca doar ai un hoby sa fii mecanic
sau ce iesit tu
asa ca hai sa dai examen sa vedem daca tu ai invatat ceea ce trebuie sau ai cumparat diploma

asa ca o sa te tortureze cu cursuri si lucruri pana cand ajungi si tu sa dai vreo 2 ani din viata sa inveti sa inveti sa inveti
si vei scoate vreo 4000 lire din buzunar pana cand or sa iti dea astia NVQ4

NVQ2 inseamna liceu tehnic
nvq3 inseamna colegiu tehnic la are omul a dat atestat profesional si a luat examenul cu 10 si bacalaureat

nvq4 inseamna ca esti la acelasi nivel de hoby-uri cu inginerii lor

dar tie iti ia diploma aia ca pe faptul ca tu ai hobby sa fii electronist sau aututomatist sau hidraulist sau ce vrei tu sa fii

dar trebuie sa dai acum examenele nosatre ca sa vedem ce stii sa faci

HAI CA NU TE MAI PUNEM SA FACI INCA O DATA FACULTATEA

NE STANDARDIZATULE
daca cumva tu esti un nestandardizat nestandardizatule care ai venit tu acum de pe alta planeta
ce cauti tu la noi dintr-o tara de care nici nu am auzit

dar asa pentru ca academia Romana a facut un acord cu academiile noastre
nu te mai punem sa faci facutatea din nou

iti cerem doar sa mai mergi la un curs de 7 luni zi de zi
si sa dai examen
sa te echivalam cu inginerii nostri ne standardizatule!