| xBlackPearlX a întrebat:

Eu sunt clasa a 8 - a si nu stiu ce profil sa aleg. As vrea sa-mi spuneti cate ceva despre fiecare profil [ pe ce se bazeaza ]. Daca va ajuta cu ceva, ma pricep mult mai bine la romana, limbi straine [engleza] decat matematica [fizica, chimie]

3 răspunsuri:
| user5493 a răspuns:

Filologie tinand cont la ce zici ca te pricepi, dar nu poti deveni decat profesor, traducator...

| fetitzatah a răspuns:

La un liceu cu profil filologie. daca te pricepi la limbi straine. vei da cac la o limba straina la alegere... istorie sau geografie si ramana din cate stiu eu!

| adritsa a răspuns:

Profilul ti s-ar potrivi de filologie! se bazeaza pe multa romana si limbi staine iar liceul teoretic dimitrie bolintineanu!
+ ca daca dai bakul aici. nu o sa-l dai din matewinking