| CristianaCrissPinka2002 a întrebat:

Eu sunt la licenta la sociologie si stiu ca pot profesa in mai multe domenii, insa nu sunt sigura de joburile din anumite domenii.
Ce joburi sunt disponibile in domeniul de resurse umane, mass-media, relatii publice, relatii internationale, politici publice, urbanism si demografie,?
De la ce salariu se porneste?
Care sunt cerintele pentru joburile respective (cerintele profesionale)?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. În toate aceste domenii sunt disponibile joburi, adică locuri de muncă mai exact, poziții profesionale.

| haileewatson a răspuns:

Exista foarte multe tipuri de job-uri in domeniile respective. Salariile fiecarui job sunt stabilite in functie de multe lucruri....care este cererea vs oferta pe piata muncii? Ce experienta, studii, abilitati are candidatul? Ce tip de job este? Incepator? Mediu? Senior?