| unku a întrebat:

Eu sunt student la Informatica acum.
Ideea este ca vreau sa ma axez pe partea de programare Web. Eu stiu acum HTML si CSS bine si PHP si MYSQL incepator, dar inca invat.
Chestia este ca nu stiu cum sa incep cariera aceasta. Stiu ca la angajat iti cere un portofoliu cu site-uri, insa eu nu am niciunu.
Adica de exemplu cineva mi-a spus ca mi-ar prinde bine un site. Ei bine, un site cu ce? Adica nu am idee.
Ma gandeam sa imi fac un blog, insa nu cred ca am o viata asa interesanta incat sa o public pe blog.

Si am 2 intrebari la care vreau sa imi raspundeti:

1. Cum credeti ca ar trebui sa imi dezvolt cariera in Web?
2. Ce tema sa abordez pentru un site?(Idei)

Evident ca cel mai bun raspuns va primi funda, insa nu cred ca asta este cel mai important acum.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

In primul rand cumpara-ti carti si invata la un nivel mai inalt si PHP si MYSQL pentru ca aceste programe sunt foarte cautate la angajarea in domeniu. Apoi apuca-te de facut site-uri (proiecte practic) cu ce vrei tu (un magazin virtual de exemplu) dar ideea e sa ai minim 3.