| ekofelina a întrebat:

Explicati.mi si mie ce iesi dupa ce termini Academia de Politie, si ce munca faci daca devii ofiter si cati ani de scoala ai? Sau daca vreau sa ajung ofiter in criminalistica ce pasi trebuie urmati? Sau cate categorii gen :criminalistica, narcotice, omucideri sunt?

1 răspuns:
| Fulbaster a răspuns:

Dupa ce ai intrat la Academia de Politie profilul care vrei sa il urmezi ti-l alegi din anul doi de facultate, ea dureaza trei ani iar apoi iesi ofiter si ti se ofera un post undeva in tara.