| WayhaughtK a întrebat:

Vreau sa ajung ofiter la politie. Si din cate stiu eu trebuie sa fac Academia de Politie din Bucuresti? Cati ani de studii? Este cazare? ln ce consta pregatirea in anii de studii?
Si vreau sa merg pe filologie

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gasesti toate informatiile, din cea mai sigura si corecta sursa, pe site-ul oficial al Academiei de Politie "Alexandru Ioan Cuza" Bucuresti.
La Academie nu exista profilul de filologie.

| Vanillayeahh a răspuns:

Pregatirea in anii de studii consta in probele date si examenele. Daca vrei sa devii ofiter, faci 3 ani de studii. In cazul in care vrei sa devii subofiter, faci doar 1 an/1 an jumate. Sper ca te-am ajutat!