| Joker3134 a întrebat:

Facultatea Tehnologia constructiilor de masini vi se pare de viitor? E buna facultatea?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Presupun ca da. Industria automotive o sa fie mereu la putere.

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru Joker3134):

Normal ca are nevoie, ca sunt o groaza de functionalitati de implementat pe un cluster, pe uC si alte componente si module folosite. Are nevoie de o multime de IT-isti, echipe intregi.
Dupa de alte echipe de testare, retestare, replanificare si asa mai departe. Apoi mai vine si partea economica si de resurse. Apoi partea de clienti si de constructie propriu-zisa a masinii, dar aici se ocupa mai mult clientul (care este diferit de cumparatorul masinii).

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru Joker3134):

Orice se cere pentru postul respectiv, poate sa fie python sau doar embedded c, poate sa fie java sau C# pentru partea grafica mai mult sau se pot folosi alte programe pentru aceasta sau poate trebuie numai C++ pentru ce face cineva acolo. DIFERA in functie de postul respectiv.

Răspuns utilizator avertizat