| Eli490 a întrebat:

Facultăți care nu necesita limbi straine?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Matematica
fizica
constructii masini
textile si pielarie
chimie
biologie
mecanica

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În afară de Litere (unde limbile străine sunt obligatorii), știu că peste tot se învață două limbi străine, chiar dacă nu se pune accentul pe ele. Dacă iei admiterea, te poți înscrie la cursurile pentru începători, dacă nu ai curaj să fii la avansați.
Nu mă pot pronunța în cazul facultăților de inginerie, calculatoare si automatizari, matematică, medicină etc Dacă și ei studiază câte o limbă străină, nu am habar...