| MiSSCraZZyMuSic a întrebat:

Heei! Sunt la liceu teoretic profil uman si sunt constienta ca nu este tocmai un profil "de viitor". De aceea as dori sa ma reprofilez pe viitor, continuand acest profil pentru a ma asigura ca iau examenul de bacalaureat. Visul meu e sa lucrez ca si cadru medical, insa nu stiu mare lucru despre ce prespune admiterea la o scoala postliceala/facultate de asistent medical, pentru ca nu imi permit facultatea de medicina "standard". As vrea sa stiu ce presupune din punct de vedere financiar si cat de dificil este in cazu' meu si daca asta imi asigura viitorul. Vreau sa a gandesc cat mai repede, caci sunt in clasa ax-a si trebuie sa ma hotaresc. Va multumesc anticipat! :*

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a afla despre admitere intra pe site-ul oficial al unei facultati/scoli postliceale si uita-te la Admiterea 2014.

| unprietenaproape a răspuns:

Scuze nu stiu sa iti raspund dar am o intrebare de ce sa nu iti permiti facultatea standard? daca te ambitionezi si inveti ai putea intra la stat si cu bursa, inca mai ai timp destul sa inveti. si eu vreau sa fiu medic.