| pufosheniaaa a întrebat:

Hei buna eu sunt clasa a 8 a si termin anul acesta ce profil imi recomandati? imi plac toate materiile in afara de ed fizica istorie latina Dau fundita la cele mai interesante sugestii

Răspuns Câştigător
| 100 a răspuns:

Contabilitate,turism,filologie,mate-info,sunt multe laughing
alege ce iti place

7 răspunsuri:
| WeeD a răspuns:

Pai. depinde de medie si de examenele de la sf anului straight face. Succes!

| gabytza92_2681 a răspuns:

Sincer iti spun chiar daca nu iti plac mai bine dai la un profil uman decat real pentru ca o sati blestemi zilele in cl 12 daca dai la mate info sau orice profil real.eu sunt la mate info si o sa regret toata viata ca am dat aici pentru ca pana acum n-am avut probleme dar clasa a 12 ma rupt este foarte greu la mate si la bac dai m1 foarte foarte greu crede-ma. daca iti place desenul fotografia poti da si la tonita sau soclolescu la arhitectura sau altceva este farte frumos acolo.dar un profil real care intotdeauna o sa contina mate nu te sfatuiesc

| ToKen a răspuns:

Turism, alimentatie, stiintele naturii, mate-info happy

| IrOnHiDe a răspuns:

Pai poti s ate duci la drept,la contabilitate,turism, medicina, mate-info... funda?

| Marian_6643 a răspuns:

Mate-info sau stiinte ale naturii daca nu vrei istorie latina... eh bine 1 ora de istorie tot faci

| UnDeaD96 a răspuns:

Si eu sunt aproape in aceeasi situatie si cred ca dau la mate-info...

| pufosheniaaa explică:

Ce ziceti de pedagogie? este profil vocational si am citit ca se face practica din cls a 9 a puteti sa ma informati despre acest profil?