| andraaaaam a întrebat:

Hei! Cei care sunteti la Facultatea de Drept(eu as vrea sa dau la UBB Cluj), ati putea sa vorbiti putin despre ce presupune facultatea, despre modul in care invatati, etc?
Eu termin mate-info, am fost învățată sa gandesc logic, având in vedere materiile parcurse aici și nu stiu cum voi face față acolo, avand in vedere faptul ca este multa informatie pe care trebuie sa o inveti(memorezi). Ce parere aveti? Multumesc!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De acord, e de tocit la greu dar dacă termini la mate-info, faci față!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu-s la drept, dar indiferent de ce anume vrei sa inveti (ca-i lucru practic sau teoretic), repetitia e cheia.
Cunoasterea unei scurte istorii a lucrului respectiv te ajuta sa iti largesti privirea de ansamblu, stiind de unde a pornit totul. In cazul dreptului, de la romani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa si memorezi si sa si gandesti logic, nu prea exista alta varianta

| DeathIncarnate a răspuns:

Nu,n-am putea sa vorbim.