| annduandrei0987654321 a întrebat:

Hei TPU
Anul acesta termin liceul de la un profil de filologie. Imi puteti spune ce facultate as putea face pentru ca dupa terminarea acesteia sa pot practica acea meserie in străinătate?

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Eu iti recomand sa inveti bine o limba straina precum germana,franceza sau spaniola cu tot cu istoria si geografia lor. dai bacul aici si pleci la ei sa faci facultatea. dupa, iti va fi mult mai usor sa te stabilesti acolo, crede-ma!
Daca inveti spaniola foarte bine spre ex, poti preda spaniola ca profesor de liceu sau universitar, in alte tari cum face o vecina de-a mea. A terminat facultatea de litere in Spania si dupa s-a angajat acolo la ei...aia au trimis-o sa predea spaniola in Olanda, la un liceu cu profil pe spaniola si le preda doar in spaniola. nu stie neerlandeza. elevii de acolo care intra pe profil de spaniola, o stiu deja cat de cat. Spor la bac! funda?

| Andrei54885 a răspuns:

Va rog ajutati-ma