| Iulianavaintreaba a întrebat:

Hei TPU, as vrea sa va intreb despre Facultatea de Arhitectura Ion Mincu Bucuresti (sectiunea design de interior). Ce stiti despre, daca stiti ceva despre admitere si ce trebuie pregatit...mi-ar placea sa aud ce aveti de spus. Multumesc anticipat :*

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fara intentie de a te supara, dar este surprinzator ca un numar foarte mare de liceeni care vor da dea la o facultate, habar nu au de tematica examenului si vor sa afle totul din gura lumii, pe marginea santului. In ceea ce priveste facultatea mentionata de tine, este o facultate foarte grea unde nu poti intra decat daca stii matematica foarte bine, ai talent la desen si cunostinte teoretice si practice cu carul. Eu iti urez "Bafta!".

| Iulianavaintreaba explică (pentru neutrino):

Vreau sa iti multumesc, dupa 2 ani si... vreau sa spun ca am trecut cu bine in anul 2 la UAUIM laughing

| neutrino a răspuns (pentru Iulianavaintreaba):

Ma bucur daca ti-am fost de folos, chiar daca nu mai stiu concret cazul tau.