| Nanami利 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa devin profesoara de engleza?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Nanami, buna idee, profesori de engleza se cauta. Trebuie intai sa faci Facultatea de Limbi Straine din cadrul Universitatii Bucuresti, optezi pentru engleza ca limba principala si care vrei tu ca secundara. Si ai grija sa optezi si pentru modulul pedagogic. Dupa ce termini facultatea ai deja dreptul sa predai engleza la ciclul gimnazial. Imediat cum termini dai examenul de titularizare, si daca iei peste 7 te repartizeaza la o scoala.

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Sa inveti engleza, nu japoneza!

| Nanami利 explică (pentru K0sti):

Deja stiu englezalaughing Si ma refeream ce facultate...

| AnonimaOk a răspuns (pentru Nanami利):

Facultatea de filologie si exista profil pe engleza. Mult succes!

| K0sti a răspuns (pentru Nanami利):

Pai atunci invata si romaneasca asta, de o mai vorbim unii dintre noi! Poate atunci aflam ca e vorba de facultate si nu de un hobby!

| Resurrection a răspuns:

Pai. facultatea de litere si iti alegi acolo ce sectiune anume doresti

| andreo92 a răspuns:

Poti face facultatea de Litere...in care sa iti iei ca optional si Modulul Pedagogic. Astfel cand o termini... poti lucra ca profesoara de Engleza.