| Andrei54885 a întrebat:

Cum pot ajunge sa lucrez in USA sau Norvegia?

4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Pentru a invata in strainatate, trebuie sa ai diploma de bac a tarii respective, de preferat. Pentru a ajunge in SUA, trebuie sa cunosti engleza la un nivel super-avansat. Mai apoi, trebuie sa obtii viza lor. Intereseaza-te la ambasada romana in legatura cu viza. Au si site pe internet. Spor la cautat!

| Andrei54885 explică (pentru Donsavas):

Si cum pot sa lucrez acolo?
Am sanse sa găsesc un loc de munca care totusi sa aiba legatura cu facultatea pe care am absolvito?

| Donsavas a răspuns (pentru Andrei54885):

Nu stiu. Sanse exista. Pentru a lucra acolo iti trebuie in primul rand acea viza! Dupa ce o vei obtine, daca stii engleza, vei fi in stare sa iti cauti un loc de munca prin State, pe internet, dupa care te vei muta acolo.

| Andrei54885 explică:

P.S. Am studii superioare