| Ionutza2012 a întrebat:

Poate cineva sa imi recomande niste site-uri/programe care te ajuta sa aplici la universitate in strainatate? Ma gandesc in principal la Suedia (pentru ca e gratis). Am cautat deja pe Edmundo si nu am gasit desat doua universitati, fara domeniul care ma intereseaza pe mine: arhitectura/design interior. De asemenea, sper sa gasesc ceva cu predare in limba engleza. Multumesc anticipat! (dau si funda)

2 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Incearca si in Germania, stiu sigur ca facultatea este gratuita ( fara taxe ).

| cookiejar a răspuns:

Global Confederation of Romanian Students se ocupa cu a trimite studenti romani in Suedia. Facultatea e cam 40 euro epe an, din cate imi amintesc. Ei nu sunt ca si Edmundo, sa te ajute cu aplicarea, dar te ajuta prin faptul ca daca devii freelancer intr-un ong te consideri angajat in Suedia, si astfel statul suedez iti va da minimul pe economie pe luna, atata timp cat esti student. Lund este cea mai buna facultate din Suedia, locul 8 pe Europa. Din cate imi amintesc, sunt putine profile in lb engleza, ai cev mate, fizica, info, business, game design. Va trebui sa te interesezi pe site-urile facultatii, iar cu ong-ul poti lua usor legatura prin pag lor de Facebook.