| ursuleet a întrebat:

Hei
Vreau sa ma înscriu la postliceala acum in noiembrie, dacă mai sunt locuri mai pot?

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Te primesc aia, majoritatea n-au număr limitat de locuri.

| Furnicuta000 a răspuns:

Noiembrie? A inceput anul in octombrie daca nu ma insel. Postliceala nu e ca liceul sa te duci cand ai chef, sunt 2 sesiuni de admitere, in vara si in toamna

| zilog a răspuns:

Nu știu dacă ei or să considere că meriți să fii forimit pentru că la o primă evanuare un simplu text nu poate răspunde la următoarele întrebari revelatoare pentru a da sens discuției:

în ce praș?
in ce meserie? domeniu
care est link-ul colegiului respectiv?
este de stat sau particular?
ce note ai luat la BAC?, Ai luat BAC-ul?

în general dacă mai sunt locuri și ei te văd că ești o persoană care pari a fi inteligentă de șî mie din felul în care ai pus întrebarea.
Atunci poate hotărește directorul instituției respective să te accepte pentru a ocupa nr minim de lelevi necesari pentru a constitui clasa respectivă.

Dacă ești în Buzău Tecuci Focșani insula mare a Brăilei ceva orăsel de care nu a auzit nimeni prin delta Dunării sunt șanse mai mari să te primescă la Sulina de exemplu de cât intr-un oraș ca șî Cluj Iași București TImișoara Brașov pentru că aș avea orgoliu dacă aș fi directorul unei institutii de invațământ și doar ca să nu îmi scadă mie prestanța nu te-aș primi intr-un oraș care are peste 15000 de locuitori! ca să nu stric imaginea firmei!