| IngerashMick a întrebat:

Heii...ce facultate imi recomandati? Medicina sau psihologie? Care vi se pare cea mai potrivita?happy

Răspuns Câştigător
| AllisonStevens a răspuns:

Depinde de ceea ce iti place tie.Din punctul meu de vedere medicina merita 100%. Inveti mult, nu prea ai timp sa iesi in oras, ai timp putin pentru invatat, dar nimic din astea nu se compara cu satisfactia ca zi de zi cunosti din ce in ce mai multe despre cum functioneaza organismul uman.cunosti profii care sunt foarte de treaba si par niste zei,stiu atat de multe lucruri din atat de multe domenii, din ce in ce mai diverse! E adevarat ca nu e extraordinar de bine platita meseria de medic, dar satisfactiile sunt uriase.Nu iti ghida cariera dupa bani neaparat.
In caz ca te hotarasti sa dai la medicina, sa te apuci din timp de invatat!
Apropo la medicina exista 2 cursuri de psihologiehappy

5 răspunsuri:
| Own3r a răspuns:

Mergi pe psihologie.

| Disharmony a răspuns:

Ne întrebi pe noi, nişte necunoscuţi, care este facultatea care ţi se potriveşte? Păi ori nu te cunoşti deloc, ori eşti o materialistă care caută facultăţi ''de viitor''. Iar medicina nu se face cu una, cu două, că aşa ţi s-a recomandat ţie pe TPU.
Sfat (simt deja că regret fiindcă-ţi spun asta): Fără să te gândeşti la bani, du-te la o facultate la care să înveţi naibii ceea ce-ţi place cu adevărat

| Axzwell a răspuns:

Nu face medicina.
Axeaza-te pe ceva din care o sa faci rapid bani. nu pierde 6 + multi ani ca sa te trezesti un somer de lux sau ca practici pe bani putini.winking

| IngerashMick explică:

Ideea e ca imi plac foarte mult ambele domenii si am vrut doar sa cer sfaturi.

| miruna161 a răspuns:

Medicina, avem nevoie de doctori!