| Gabriela_Laura_1995 a întrebat:

Ma pot transfera de la o facultate de psihologie la una de medicina?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De transferat nu cred, ma indoiesc ca iti poate echivala ceva din ce ai facut la medicina. Poti renunta insa la psihologie si da admitere la medicina, avand in vedere si faptul ca vei face un an/semestru (sau cat ai facut psihologia la buget, daca ai facut-o) la plata... iar taxa la medicina e enorma

| Desteapta21 a răspuns:

Da,daca tie iti place medicina.Sa sti ca acolo este foarte costisitor, ma refer la echipamente, papuci, schelet etc.

| Beniamin_Dani_1994 a răspuns:

Renunti si dai admiterea happy iar legat de bani si la cu taxa sau fara treaba sta asa...ai dreptul la maxim 3 ani la fara plata. ceea ce inseamna ca daca ai facut 1 deja la fara ei bine atunci mai ai 2, pana aici totul logic.Insa,daca ai facut numai un semestru sau deloc si ai renuntat atunci ii ai pe toti 3 happy De ce? Pai nu ai beneficiat de utilitatile sau na nu ai participat happy Atunci mergi la un notar si ii zici ca ai nevoie de o declaratie pentru dosarul de inscriere in care sa precizezi ca nu ai beneficiat de tot anul sau deloc de statutul de student la fara taxa(sau la buget)...atat ai de facut happy daca vrei alte informatii scrie pe privat! big grin sper ca te-am ajutat happy

| Gabriela_Laura_1995 explică (pentru Beniamin_Dani_1994):

Multumesc frumos pentru detalii! big grin chiar daca nu sunt deloc hotarata inca, o parte din mine spera sa mearga tranferul. Ai idee daca exista mastere in medicina (Bucuresti)? In afara de cel de psihologie clinica, care e oarecum apropiat

| Beniamin_Dani_1994 a răspuns:

Nu sunt din Bucuresti imi pare rau sad

| Gabriela_Laura_1995 explică:

Sau macar un master care sa fie intre psihologie si medicina, in afara de cel de psihologie clinica big grin