| Gogutzu a întrebat:

Hello TPU,

Sunt elev intr-un liceu la profil stiinte sociale.ma rog.as vrea ca mai departe la facultate sa dau la drept.Ma intrebam.care sunt etapele pe care trebuie sa le parcurg ca sa ajung avocat sau in criminalistica? din cate stiu pentru a deveni avocat trebuie sa faci dreptul, dar nu am idee in legatura cu criminalistica.

Cn ma poate ajuta cu niste informatii.

Multumesc, si o fundahee hee

Răspuns Câştigător
| Robert a răspuns:

Eu sunt student si la drept.Ca sa devi avocat trebuie sa fi inscris intr-un barou. Orice ai face trebuie sa ai facultatea terminata. Daca ai dreptul terminat poti face si criminalstica.Este o specializare.

2 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

Nu are treaba criminalstica cu medicina.

| primer55 a răspuns:

Criminalistica e la medicina, asa ca va trebui sa dai la admitere chimie/biologie/fizica, la alegere una, la iasi cel putin asa e.