| rominax a întrebat:

HELP! Daca am intrat la un profil de filologie jurnalism (desi vroiam bio-chimie, pentru ca imi place foarte mult chimia) as putea opta pentru facultatea de pediatrie sau psihologie?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Facultatea de pediatrie nu mai exista de vreo 30 de ani. Trebuie sa faci facultatea de medicina generala ca sa ajungi medic pediatru.

| rominax explică:

sad chiar mi'ar placea mult pediatria.
cine stie...
pana atunci mai este totusi.
as putea urma si jurnalismul (ca am "papagal" laughing )
dar nu stiu... big grin

| kriss_1197 a răspuns:

Pediatrie nu stiu, dar psihologie sigur da pentru ca acolo am vrut si eu sa dau si m-am interesat, dar m-am razgandit happy. mult noroc

| irinuca_6056 a răspuns:

Cel mai sigur e sa te transferi stai un semestru la filo si dupa te duci la bio-chimie... mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu transfera-te! Profilul de filologie este cel mai de RAHAT profil, du-te la chimie, cu ala ai mai multe perspective de viitorwinking.