| Feri5 a întrebat:

Hey! As vrea sa ma angajez ca medic cardiolog, dar nu știu unde. As vrea sa fie undeva într-un birou, dar vreau să-mi spuneti unde se câștiga mai bine? Intr-o clinica privată sau într-un spital public? Dați-mi câteva exemple de spitale sau clinici private de oriunde din țara. Aștept răspunsuri. Și încă ceva. Poți lucra in cabinet particular și in spital simultan? Va rog foarte mult să-mi oferiți răspunsuri concrete, iar dacă nu știți, nu răspundeți! Lăsați sa răspundă cei care știu. Va mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Poti lucra si in spital de stat si in particular, cu program alternativ.
Conditia de baza este sa ai specializarea de medic cardiolog.
In Cluj, dar si in alte orase, medicii cardiologi sunt cautati, fiind relativa lipsa de personal in spitlele /sectiile de specialitate.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te angajezi azi? Sau peste 15 ani dupa ce termini liceul, facultatea si rezidentiatul?

| johnnny123 a răspuns:

Dar esti constient ca pentru a te angaja ca medic cardiolog trebuie sa fii medic cardiolog? Ceea ce este destul de dificil la 15 ani.

| Simpatic a răspuns (pentru johnnny123):

laughing l-ai denuntat pe domnul doctor

| johnnny123 a răspuns (pentru Simpatic):

Ma mir ca nu se intereseaza si de conditiile de pensionare dupa o cariera de 40 de ani ca medic cardiolog.

"Stiti cumva vreo clinica privata unde ma pot angaja daca sunt medic cardiolog pensionat? Si care vor fi salariile in anul 2073?"

| Simpatic a răspuns (pentru johnnny123):

happy

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai nu e ca si cum te duci sa te angajezi ca ospatar, stii asta, nu?
Tu termina aia 10+ ani de mers zilnic la facultate si invatat in 80% din timpul pe care il ai si apoi vorbim unde te angajezi. Asta cu angajatul ar trebui sa fie cea mai mica problema a ta dupa ce iti termini studiile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ieri ne cereai titluri de compuneri pentru tema la romana, si azi vrei sa te angajezi ca medic. Interesant.

| Goddessss a răspuns:

Tu lucrezi doar pentru bani?