| alphie a întrebat:

Hey! Care profesie vi se pare mai interesanta, asistent farmacist sau asistent balneofiziokinetoterapie? Se gasesc locuri de munca pentru balneofiziokinetoterapie? Farmacii st foarte multe si se gasesc locuri de munca, dar ca asistent balneofiziokinetoterapie am vreo sansa sa ma angajez fara "pile"?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde unde locuiesti.
Daca locuiesti intr-o statiune balneara, merita sa te faci asistent balneofiziokinetoblabla. La mine se gasesc locuri de munca, am un prieten care face postliceala de asistent balneo..., a terminat anul 2 (din 3) si deja s-a angajat la un hotel cu baza de tratament.
Se dau contracte prin CAS, iar statiunile renumite au tot timpul clienti (pensionari), este de lucru in domeniu.
Insa daca locuiesti intr-o zona care nu are treaba cu tratamentele astea, nu are rost sa faci asa o calificare, mai bine farmacie.

| alphie explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Locuiesc in Bucuresti.

2 răspunsuri:
| Iamnotme a răspuns:

Eu zis ca ai mai multe sanse ca asistent balneofiziokinetoterapie. De exemplu, in statiuni de cauta asa ceva happy