| Vixen33 a întrebat:

Hey. Sunt clasa a 8-a si putin indecisa in alegerea liceului
- la romana nu ma prea pricep, deoarece nu am mai avut o profesoara buna din clasa a 5-a. Am luat 9, 10 la simulare totusi (cu pregatire)
- matematica nu prea imi place... Nu vreau mate-info. 8, 70 la simulare
- imi place engleza, dar sunt emotiva si imi e frica sa dau bilingvul laughing probabil o sa ma inrosesc si o sa ma balbai si nu o sa mai stiu nimic
- am avut majoritatea mediilor 10 din a 5-a pana acum, in afara de mate(8-9) si altele
As vrea sa devin inginer/programator/ceva IT, dar nu.s prea decisa, am auzit ca se invata mult si eu sunt cam lenesa laughing dar alte domenii nu prea imi plac si m.ar interesa stiintele naturii
E bine venita orice parere, buna/rea (no hate tho) :d multumesc anticipat, ofer funda

2 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Ai luat 9.10 la romana si zici ca nu te pricepi? La matematica ai luat 8.70 si la fel, zici ca nu prea iti place? big grin
Unii si-ar dori notele astea (eu de exemplu)

| GabiLeonte2 a răspuns:

Multi te-ar rade daca te-ai duce de exemplu la mecanica(profesionala) Dar daca chiar iti place sa lucrezi cu multe piese, etc. Why Not? Nu baga in seama ce zic ceilalti, du-te unde vrei. Stiu ca mai era un profil ceva gen Mecanica si automatizari, nu mai stiu exact