| Mhisuu23 a întrebat:

Am o intrebare... Si am nevoie informatii de la o persoana care a facut facultatea de Drept...Sunt in clasa a 7-a si vreau sa stiu din ce materii sa ma pregatesc pentru a ajunge procuror criminalist. Va rog sa imi spuneti big grin Funda!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In facultate nu se fac specializari, doar se obtine licenta.
Dupa facultate trebuie sa reusesti admiterea la Institutul National al Magistraturii (INM), sectia pentru procurori, sa reusesti la examenul de absolvire, sa faci stagiatura si sa reusesti la examenul de definitivat. Abia apoi devii procuror si in cadrul Parchetului te poti specializa, facand un masterat in criminalistica.

9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Drept penal, procedura penala, criminalistica

| BiuL a răspuns:

Unde ai vazut tu procuror cu salariu de 12 milioane?
Glont in cap LOL cred ca te uiti la prea multe filme, suntem in Romania nu in USA sa impuste oamenii zilnic pe strada.
Scoala de mafioti pe asta de unde ai mai scos-o?

| Mhisuu23 explică (pentru BiuL):

Bravo! big grin rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Mhisuu23 explică:

Frate,daca ma fac procuror criminalist, ma duc in Canada... Nu fac eu aicea moarte curata pentru 12 milioane rolling on the floor