| victor333 a întrebat:

Care universitate e mai buna mai serioasa Univ Ovidius din Ct sau Transilvania din bv?

10 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Transilvania din bv.

| Dianaㄨ a răspuns:

Transilvania, are o concurenta foarte mare. 25/loc la anumite facultati.

| popeasca a răspuns (pentru Dianaㄨ):

Concurenta mare inseamna ca universitatea e buna. Nimeni nu se bate pentru ceva prost.

| Dianaㄨ a răspuns (pentru popeasca):

Pai si eu ce am spus, domnisoara?

| popeasca a răspuns (pentru Dianaㄨ):

Scuze, nu vazusem virgula de dupa Transilvania, citisem "Transilvania are o concurenta foarte mare". big grin My bad.

| Dianaㄨ a răspuns (pentru popeasca):

Nu-i nicio problema!happy

| victor333 explică:

Exista cumva fac de actorie intr una din cele 2?

| popeasca a răspuns (pentru victor333):

Exista la Constanta sectie de Teatru in cadru facultatii de Arte
http://www.univ-ovidius.ro/facultatea-de-arte

| popeasca a răspuns (pentru popeasca):

Cadrul*

| popeasca a răspuns:

Transilvania. Pentru ca e universitate cu vechime (cu traditie), are mai multe facultati, profesori mai buni. Cea din Constanta e infiintata dupa revolutie.