| Blackrose18 a întrebat:

Hey TPU, voi ce ati alege dintre un liceu in Romania sau colegiul din Scotia? Trebuie neaparat sa aleg la care sa raman deoarece eu merg la ambele in paralel, deocamdata online la cele din Scotia si fizic la cele din Romania, pe 23 septembrie plec in Scotia, doar ca este o mica problema, ai mei nu sunt de acord ca eu sa raman definitiv in Scotia, in schimb aici desi studiez, in Romania starea mea emotionala este distrusa.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca-i cazul sa ne intrebi pe noi, atata vreme cat parintii tai au putere de decizie asupra ta si a scolii unde vei merge.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O să mergi acolo și dacă o să îți meargă prost cu starea emoțională o să dai vina pe Scoția.

| Vântulalb a răspuns:

Cum poti sa faci o scoala de acelasi nivel in doua locuri in paralel?
E vorba de acte, etc.

| Blackrose18 explică (pentru Vântulalb):

Uite ca se poate?

| Vântulalb a răspuns (pentru Blackrose18):

în 14 Septembrie | Kendyamor explică (pentru Vântulalb):
Uite ca se poate?

De ce ma intrebi? Raspunde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Go to Scotland mate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Categoric în Scoția!

Pe lângă faptul că în România starea ta emoțională este "distrusă" cum spui, în Scoția sunt convins că sistemul de învățământ este superior nouă românilor.

Fă tot ceea ce ține de tine sa ramai in Scotia la colegiu.

Acolo te-ai putea dezvolta mult mai eficient din toate punctele de vedere.

Mult succes!

| CassiusAlexander a răspuns:

Depinde care liceu din România și care colegiul din Scoția. Nu zic să ne spui acum unde mergi, datele personale să rămână personale. Dar dacă e un liceu de top dintr-un oraș din România vs un colegiu comunal din Scoția sau vice versa un colegiu de top din Scoția și liceul comunal în România, e clar. Dar dacă nivelul e asemănător, alege in funcție de locul in care te simți cel mai bine. Nu ne-ai spus daca tu ai mai fost in Scoția până acum. dacă nu, nu ai cum sa te pronunți in ce privește unde te simți mai bine, dar eu personal aș merge, măcar ca să știu o treabă, și în Scoția.

| Blackrose18 explică (pentru CassiusAlexander):

Eu am mai stat in Scotia vreo 3 ani, acel colegiu din Scotia este unul de top, liceul din Romania este intr-un mic oras.

Răspuns utilizator avertizat
| Caesarleurdeni a răspuns:

Noi nu putem decide asupra vieții tale. Gândește-te la tine, nu la părinți, nu la rude, nu la prieteni. Fiindcă aici e vorba de viata ta. Ia gândește-te pentru ce vrei sa faci asta, pentru a avea bani? Pentru statut social? După ce îți răspunzi la ce nevoie ai atunci vei deceude