| zafrina a întrebat:

Vreau sa va cer o parere si cateva informatii. La facultatea de matematica, dupa ce iesi de pe bancile facultatii, ce poti iesi in afara de profesor? dar la cea de arhitectura?
care preferati? cea de arhitectura sau matematica? si care credeti ca este mai de viitor? multumesc big grin

Răspuns Câştigător
| taviyamato2 a răspuns:

Eu ca artist as alege arhitectura, eu cred ca e mult mai frumoasa, de la arhitectura iesi arhitect si faci case sau interiorul caselor te ocupi de design etc. cu matematica poti ajunge cercetator, informatician etc. Mi se pare cam stresant, eu as alege arhitectura

1 răspuns:
| seteperne91 a răspuns:

Cea de matematica e mai de viitor pentru ca poti sa devii bancher, lucrator la calculator. Sper ca ti-am fost de folos.
happy