| BicolorBell;x a întrebat:

Hi!:*
Friends, vreau ca pe viitor sa dau la UNATC si vreau sa dau un liceu cu profilul de acotire/teatru. Ce licee au acest profil[daca ati stii din Bucc ar fi perfect, daca nu spuneti'mi!]? Exista cineva p acest site care a fost la un astfel de liceu sa care a fost/este la facultatea UNATC? Vreau mai multe detalii despre facultate, despre orele care se fac... vreau sa stiu tot mai pe scurt? Ma poate ajuta cineva?batting eyelashes
Va implorr!:*[ahh, si de asemenea, daca se poathe sa'mi dati detalii si despre liceul pe care o sa mi'l sp:*]

Răspuns Câştigător
| manub a răspuns:

Liceul de muzica Dinu Lipatti, sector 4.

Sincer, mie mi se pare ca momentan este o idee mult mai buna sa faci un liceu obisnuit fiindca daca faci o specializare obisnuita, mai ai inca posibilitatea sa dai dupa aia la UNATC. Dar, daca faci un liceu cu profil vocational, nu mai ai posibilitatea sa dai la alte facultati deoarece n-o sa ai in programa materiile care ti-ar trebui pentru admitere. Adica, eu zic sa-ti alegi peste cativa ani cariera si acum sa mai lasi loc si altor posibilitati. Daca vrei neaparat sa faci teatru si sa mai exersezi pentru facultate, in liceu te poti inscrie in cluburi speciale. Sunt o multime de adolescenti interesati de asta si sunt sigura ca exista o gramada de astfel de cluburi in Bucuresti.