| lSarcastiquel a întrebat:

Imi doresc sa dau la politie insa in momentul de fata nu stau atat de bine cu sportul.
1.Credeti ca ar trebui sa incerc si sa ma pregatesc mai mult? Ambitie am, dar nu stiu cate sanse de reusita am in jumatate de an.
2. A doua optiune ar fi traducerea, as invata ( engleza o stiu cat de cat si o invat in continuare pentru admitere) coreeana/japoneza, spaniola, rusa etc. Dar nu stiu daca merita sa incerc deoarece am inteles ca nu castigi mare lucru cu traducerile. Sunt intr o dilema.
3. Cu politia sau traducerile se poate pleca in afara?

2 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

1. Dacă ai ambiție intr-o jumătate de an n-ai ce mânca din traseul ala amărât.
3. Muncești doar in țară.

| ALGator a răspuns:

Cu niciuna. Dar sport (condiție fizica, indiferent ce) si engleză e extrem de important să faci.