| andreAS_2759 a întrebat:

La anul termin liceul si vreau sa dau la facultate. M-am gandit sa dau la drept, pentru a deveni apoi avocat. Pentru cei care sunt avocati, cum este aceasta meserie? Ce indeletniciri si atribute trebuie sa ai ca persoana, pentru a fi un bun avocat? Cum este aceasta meserie si ce ar trebui sa ma motiveze in alegerea facuta? Multumesc

2 răspunsuri:
| TipulVerde a răspuns:

Avocat in Romania? Trebuie sa stii sa-ti faci multi prieteni sus-pusi. happy

| CaVoU a răspuns:

Daca ai bani la greu da daca nu nu