| thelovelyangel a întrebat:

La facultatea de medicina farmaceutica, cate intrebari din biologie si cate din chimie se dau? Sa raspunda doar cei care stiu, pe site am cautat si n am gasit.

Răspuns Câştigător
| angelcore a răspuns:

In majoritate de chimie, nu stiu sa spun cate inca nu am dat dar stiu

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat localitatea!
Ori, ar trebui să GHICIM din ce localitate? rolling on the floor
Sau, vei veni din Constanţa ( spre exemplu ) în Cluj-Napoca?

Poate revi cu detalii...

Toate cele bune!

| thelovelyangel explică (pentru bursuc001):

Bucuresti.

| bursuc001 a răspuns (pentru thelovelyangel):

Mda...

"2.6.8. Pentru Facultatea de Farmacie, caietele de concurs conțin un număr total de 100 de întrebări (din tematicile chimie organică și, la alegere, biologia vegetală sau biologia umană) dintre care 60 de întrebări chimie organică și 40 de întrebări biologia vegetală sau biologia umană." - SURSA = "Regulament Admitere 2015" de la linkul oficial :
umf.ro/images/Documents/VIITORI_STUDENTI/Admitere_2015/regulament_admitere_2015.doc

http://www.umfcaroldavila.ro/......itere-2015

Tu zici : "pe site am cautat si n am gasit."
Sunt curios pe unde ai căutat deoarece informaţia era ACOLO :)

O zi frumoasă!

| angelcore a răspuns:

Daca te referi la facultatea de farmacie intrebarile sunt din chimie organica si din biologie umana

| thelovelyangel explică (pentru angelcore):

Da, la facultatea de farmacie de 5ani. Cate intrebari sunt din bio si cate din chimie?

| thelovelyangel explică (pentru angelcore):

Vei opta si tu pentru facultatea de farmacie? Eu sunt a 11a.

| angelcore a răspuns (pentru thelovelyangel):

Da happy. Din septembrie a 11 a scrie pe mine

| thelovelyangel explică (pentru angelcore):

Putem sa vb in privat daca nu te deranjeaza? pe fb pe chat sau aici prin mesaje PRIVATE. Daca vrei, iti dau in privat fb ul meu sau tu pe al tau ca sa te caut. Si eu trec a 11a

| angelcore a răspuns (pentru thelovelyangel):

Sigur, iti trimit facebookul meu in privat.

| angelcore a răspuns (pentru thelovelyangel):

In majoritate de chimie, nu stiu sa spun cate inca nu am dat dar stiu