| Alex a întrebat:

LinkedIn este un site folositor? Daca da, la ce ajuta acest site? LinkedIn ajuta la gasirea unui loc de munca? Argumentati raspunsul, va rog.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Orice site poate fi folositor dacă găsești ce te interesează.
Pentru un loc de muncă vezi pe www.ejobs.ro www.bestjobs.ro
Succes!
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

LinkedIn este o retea sociala la fel ca si facebook dar care se axeaza doar pe partea profesioanala. si da iti poti gasi si loc de munca acolo. marile firme au inceput sa recruteze oameni pe baza profilelor de LinkedIn

| jhonyboxing a răspuns (pentru suntserios):

Ai dreptate suntserios si functioneaza de mult timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/LinkedIn

| mmQQ a răspuns:

LinkedIn poate ajuta la gasirea unui loc de munca pentru ca majoritatea firmelor au cont pe el iar daca sunt posturi vacante acestea vor fi listate pe pagina de linkedin. In plus, la randul lor, firmele pot gasi persoanele potrivite pentru un post pe baza CV-ului expus. Mai multe aici: www.adibarbu.ro/2015/04/ce-este-linkedin.html