| AllyRozy a întrebat:

MEDICINA SPORTIVA- Buna tuturor, sunt clasa a 11-a si as vrea sa ma specializez pe medicina sportiva. Imi puteti spune, va rog, ce drum ar trebui sa parcurg, etapele prin care voi trece si cam ce oportunitati am pe urma?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

6 ani de studii de licenta in Medicina generala + 4 ani stagiu de pregatire in specialitate (rezidentiat in medicina sportiva)
Dupa 10 ani de pregatire, in privinta oportunitatilor, se aplica zicerea "Dumnezeu cu mila"!(de alfel, aplicabila oricarui absolvent de invatamant universitar civil).

p.s. despre organizarea si finantarea rezidentiatului vezi actul normativ:http://www.umfiasi.ro/......g_2009.pdf