| Problematic94 a întrebat:

NEVOIE MARE! Care stiti daca pe a 12-a trebuie sa ai media 10 la purtare neaparat ca sa poti aplica pentru academia militara de la sibiu, sau orice alta academie militara? funda!

Răspuns Câştigător
| The0d0raa a răspuns:

Am gasit asta:
3. Criterii specifice pentru recrutarea candidaţilor la concursul de admitere:
a) să aibă vârsta de până la 27 de ani, împliniţi în anul participării la concursul de admitere
b) să fi obţinut la purtare, în perioada studiilor liceale, media generală de minimum 8, 00;
c) să nu fi fost exmatriculaţi pentru abateri disciplinare dintr-o instituţie de învăţământ;
d) să aibă înălţimea de minimum 1, 70 m bărbaţii şi 1, 65 m femeile.